Skip to main content

Menhir

Pár dnů před tím, než měla dorazit jurta jsme se ženou seděli na zahradě a zcela současně nám oběma přišla myšlenka, že to vnímáme tak, že prostor by měl být spojen nějakým silovým energetickým symbolem – a menhir bylo pro nás oba dva to pravé ořechové.

Již druhý den jsem obvolával kamenolomy a za dva dny na to jsem již seděl v autě a mířil se ženou do kamenolomu v Prosetíně. Příjemní lidé nás tu přijali s naprostým porozuměním a my se pustli do hledání kamene, který nás zaujme, uchvátí a osloví… a povedlo se, ano, jeden jediný tam a byl to přesně on, nebylo více o čem přemýšlet… vybráno bylo a to vlastně bylo na tom všem to nejsnadnější. Pak už následovaly organizační pokyny, kdy a jak naložit, jak ho přepravit, jak ho složit… resp. na čem ho přivézt.

Menhir 1

Nikdy bych netušil jak tento relativně malý kámen dovede zatížit popruhy, kterými se skládal do předem připravený jámy – no jámy – spíše jamky, s hloubkou kolem 30ti centimetrů. Obavy, že se převrhne byly naštěstí naprosto liché jelikož při této váze je stabilita naprosto ohromující…

A tak tu na nás dohlíží již spoustu měsíců a my v pokoře přijímáme tu jeho majestátnost a jedinečnost.

Menhir 2